Zpět na seznam článků
Peblog článek
Článek

Ohlédnutí za jedinečnou akcí Běhej lesy Jizerská

25.09.2020, 17:15

Ohlédnutí za jedinečnou akcí Běhej lesy Jizerská

V průběhu prázdnin jsme s vámi sdíleli svoji přípravu na srpnové závody Běhej lesy v Jizerských horách, kam jsme vyráželi se dvěma hlavními cíli: jako partneři závodu reprezentovat se stánkem naše jídla a služby a zároveň se aktivně zapojit jako běžci, jelikož v Peblu razíme zásadu, že jídlo a pohyb jdou ruku v ruce.

Poslední týdny a zejména dny před termínem startu byly pro všechny opravdu napínavé. Opatření vycházející z aktuální epidemiologické situace sice ještě nebyla přísná tolik jako nyní, nicméně i tak bylo třeba upravit organizaci celého závodu a přizpůsobit podmínky tak, abychom všichni zajistili maximální bezpečnost účastníkům i sobě. Podle nás zvládli pořadatelé tuto výzvu skvěle a jsme přesvědčeni, že i přes ústupky, které bylo třeba udělat, si akci naplno užili všichni zúčastnění.

Jak to tak u venkovních akcí bývá, druhou neznámou bylo do poslední chvíle počasí. Předpověď byla původně opravdu hodně nepříznivá a my jsme měli obavy, že promoklí závodníci budou směřovat z cíle nejkratší cestou do svých domovů a na nějaké ochutnávání našich dobrot nebudou mít ani pomyšlení. Smířeni s tímto scénářem jsme pak byli o to více vděční za počasí, které bylo pro závodníky nakonec to nepříznivější, jaké si mohou přát, a ve druhé polovině dne nakonec vykouklo i slunce – tedy ideální podmínky pro doplnění energie u Peblo stánku.

Jako ukázku našich produktů jsme nabízeli pečené ovesné vločky a müsli v různých příchutích a cereální kaši – mléčnou i čokoládovou – jsme připravovali přímo na místě. Tou jsme potěšili zejména děti, některé se pro ni vracely i opakovaně. Velký úspěch měly i jogurtové kelímky s ovocným rozvarem a pozitivní ohlasy jste nám dali na tuňákový salát, který vás překvapil nejen svou originální chutí, ale i tím, že vás dostatečně zasytil jako plnohodnotné hlavní jídlo.

Mile nás překvapilo, že jste se podrobně zajímali nejen o naše jídlo, ale i ostatní služby, které poskytujeme v našem zázemí – ve vile v pražských Košířích. Budeme se těšit, až se tu s vámi opět setkáme a vy si budete na vlastní kůži moct vyzkoušet nutriční i pohybové programy pod vedením našich odborníků.

A jaké dojmy si odnesla ta část našeho týmu (Lucka a Vašek), která byla doslova „běhat lesy”?

Musím říct, že my jsme si tento závod opravdu užili. Přálo nám počasí, bylo totiž ideální na běh – ani horko, ani zima, dokonce se umoudřilo i s deštěm, a tak jsme celý závod absolvovali v suchých keckách a v cíli nás navíc přivítalo sluníčko, co víc si přát… Výkon „na bednu” nestačil, jak mi před závodem naznačoval svá očekávání jeden z kolegů, ale mělo to své důvody (o tom třeba zase příště). Tentokrát jsme běželi opravdu „na pohodu“ a o to víc jsme si zvládli vychutnat tu krásnou přírodu a lesy, kterými nás trasa prováděla. Nikam jsme se nehnali, a přesto jsme od druhé třetiny začali předbíhat závodníky, kteří možná přepálili začátek. A tak jsme si to náramně užívali. Trať byla skvěle připravená, super značení a několik občerstvovaček, které jsme ani neměli potřebu naplno využít. Zato v cíli jsme si to vynahradili a dali si do nosu. Nakonec pak ještě nesměl chybět Peblo tuňákový salát, tím jsme to dotáhli k dokonalosti a mohli jsme už jen rozjímat a užívat si pocit dobře odvedené práce. Po cestě domů už na nás trochu padala únava, ale skvělá atmosféra celého dne na nás působila ještě dlouho.

Za Peblo moc děkujeme celému týmu Běhej lesy za organizaci a za to, že jsme mohli být součástí této jedinečné akce!